Alt Yapımız

Veri Merkezi Alt Yapımız

SUNUCULAR
DELL Power Edgecisco, HP (Hewlett Packard) ve Juniper markalarından oluşan donanımlar ile veri merkezimizde en iyi performansı sağlayacak şekilde hizmet sağlamaktayız. Donanım arızaları uzman ekiplerimiz tarafından hizmet şartları ve/veya paket seçenekleri çerçevesinde belirtilen sürede ivedilikle çözümlenmektedir.

7/24 MONİTÖRLEME ve DESTEK
Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz en hızlı şekilde çözülmektedir.
Tüm paylaşımlı hosting hizmetlerimiz e-posta ve destek sistemi kapsamındadır. Kurumsal paket sahibi müşterilerimiz sürekli telefon desteği alabilmektedirler. Profesyonel destek hizmetimiz sayesinde bireysel hosting çözümlerimizde destek bildirimi talepleriniz en hızlı şekilde çözülmektedir.
Kurumsal hosting ve sunucu kiralama çözümlerimizde ise telefon desteği ve online destek ile anında destek hizmeti sunulmaktadır.
İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.

YANGIN ÖNLEYİCİ SİSTEM
Veri Merkezimizde belirlenmiş olan noktalardaki kıvılcım ve dumana karşı duyarlı yangın sensörleri aracılığı ile yangına karşı gerekli önlemler alınmaktadır.

GÜVENLİK DUVARI
Network altyapımız; gelen saldırıları (DOS, DDOS, BOTNET gibi.) engellemek için Google, Msn, Yahoo gibi sektörde lider firmaların kullandığı CITRIX - NETSCALER cihazları ile korunmaktadır. Web optimizasyon, Caching, Loadbalancing gibi hizmetlerde opsiyonel olarak sunulmaktadır.

DONANIMLAR
Tüm hizmetlerimizi DELL, HP ve Supermicro sunucular ile sağlanamaktayız. Buna ek olara firmamız bünyesinde ki tüm donanımlar sağlık testlerinden geçerek sunuculara ilave edilmektedir.

SOĞUTMA
Veri Merkezimizde 350.000 BTU kapasitesine sahip iklimsel soğutma sistemi ile soğutulmaktadır. Veri Merkesimizdeki sıcaklık oranları 7/24 yetkililer ile 8 farklı noktadan alınan verilerle izlenmekte ve gerekli seviyede tutulmaktadır.

ENERJİ ALTYAPISI
Şehir şebekesinden bağımsız, orta gerilim enerji hattından yeraltı kablolar ile veri merkezimize iletilen elektrik enerjisi, paylaşımsız ve fiziksel olarak korunan trafo üzerinden UPS'lere ulaşmaktadır. Şebeke enerjisinin kesildiği durumlarda, özel havalandırmalı yeraltı katında bulunan yedekli dizel jenaratörler enerji üretmektedir. Yedekli jenaratör sistemi uzun sürebilecek enerji kesintilerinde 8 saatlik zaman dilimlerinde sırası ile jenaratörleri çalıştırmakta ve olası arıza durumlarının önüne geçmektedir. Jenaratör tarafından üretilen elektrik enerjisi bilgisayar ortamında kontrol edilerek diğer jenaratöre geçiş kararı otomatik olarak verilmektedir. Şebeke jenaratör geçişleri veya şebeke enerjisinde oluşabilecek herhangi bir dalgalanmaya karşı yedekli UPS sistemi tüm yükü online olarak izlemekte ve filtrelemektedir. Kapasite ihtiyacının 1 fazlası olarak tasarlanan UPS sisteminde, UPS lerin herhangi birinde oluşabilecek bir arıza durumunda yük kesintisiz aktarılmaktadır.

VERİ MERKEZİMİZİN ALT YAPISI İLE İLGİLİ DAHA FAZLA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN info@macbilgiteknolojileri.com MAİL ADRESİMİZE E-MAİL GÖNDEREREK ALT YAPIMIZ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ VEYA ÖĞRENMEK İSTEDİKLERİNİZ İLE İLGİ BİLGİ TALEBİNDE BULUNABİLİRSİNİZ.