SUNUCU BARINDIRMA

Sunucu Barındırma (Co-Location) hizmetlerimiz ile maliyetlerinizi azaltın.

Sunucu Barındırma hizmeti nedir?

    Co-Location (Sunucu Barındırma) ile; firmanız, projeniz ya da web siteniz için ihtiyaç duyduğunuz yüksek teknolojili fiziksel makineleri sizin için barındırabiliriz. Özelleştirilebilir internet erişimi, IP adresi sayısı, işlemci miktarı ve DDoS koruması gibi özelliklerle tam ihtiyacınız olan sunucuya sahip olabilirsiniz.

Co-location (Sunucu Barındırma) Nasıl Çalışır?

Co-location’dan faydalanmak için işletmelerin kendi fiziksel sunucusuna sahip olması gerekir. Co-location, zaten donanım ve yazılıma sahip olan ancak bunları depolama koşullarını sağlayamayan işletmeler için uygundur.
İşletmeler, barındırma sağlayıcısından bir sunucu kiralamaz; kiralık bir depolama şirketinde olduğu gibi yalnızca alan kiralar. Sunucuyu fiziksel olarak co-location’ın iş yerine yani bir veri merkezine taşır. Yalnızca veri merkezi içinde alan kiralar, ancak bu sunucu için tüm donanım ve yazılım ayarlarının sahipliğini ve kontrolünü elinde tutar. Barındırma sağlayıcısının ekibiyle iletişim kurarak, iş ihtiyaçlarına uyacak şekilde bant genişliği vb. özellikleri hızlı bir şekilde yükseltebilir veya düşürebilir.
Veri merkezi; soğutma, güvenilir bir güç kaynağı, şirket içi güvenlik ve doğal afetlere karşı koruma gibi çevre yönetimi için tüm sorumluluğu üstlenir.

M.A.C Bilgi Teknolojileri


Küresel Veri Merkezlerimiz

En başta TÜrkiyedeki 3 veri merkezi olmak üzere dünya her yerindeki veri merkezlerinde bulunan sunucularımız ile dünyanın heryerindeki siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Önde gelen başlıca lokasyonlarımız...

M.A.C Bilgi Teknolojileri
Kanada
Los Angeles
Atlanta
Hindistan
Moskova
Almanya
Avustralya
Birleşik Krallık

Co-location Faydaları

M.A.C Bilgi Teknolojileri
M.A.C Bilgi Teknolojileri

KVM Over IP

Kendimize ait KVM Over IP ile kısa sürede sunucunuza erişim yapabilirsiniz.

M.A.C Bilgi Teknolojileri

Hat Grafikleri

Sunucunuzun hat kullanımını sürekli güncel olarak takip edebilir, aylık trafik kullanımını görebilirsiniz.

M.A.C Bilgi Teknolojileri

Hızlı Kurulum

Tarafımıza gönderdiğiniz sunucunun, verimerkezine ulaştığında, istediğiniz konfigürasyonla kurularak hazır hale getirilmesi ve size teslim edilmesi max. 96 saattir.

M.A.C Bilgi Teknolojileri

Maliyetinizi Azaltın

Kendinize ait bir sunucunuz varsa bu sunucuyu bir veri merkezine götürüp konfigüre etmek, bu sunucu için kabin veya alan kiralamak, tüm teknik süreçlerinin tarafınızca yürütülmesi ek bir maliyet gerektirir. Sunucunuzu bize teslim etmeniz durumunda, barındırma ve operasyonel ihtiyaçlarınızın maliyetlerini düşürmek için gerekli tüm hizmeti tarafınıza sağlamaktayız.

Yedekli Altyapı

İnternet erişiminden, soğutma sistemlerine kadar her şeyin yedeği var. 3x10 Gbit yedekli Türk Telekom erişimi, 3x10 Gbit yedekli Türk Telekom - Superonline erişimi, 2x10 Gbit Vodafone, Cogent, De-Cix ve Seabone erişimi, 100 Mbit - 10 Gbit arasında internet erişimi sunabilme kapasitesi, N+1 yedekli UPS ve N+1 yedekli jeneratör, yangın algılama ve söndürme sistemleri, özel yedekli soğutma sistemleriyle herhangi bir teknik soruna karşı sıfır tolerans.

M.A.C Bilgi Teknolojileri
M.A.C Bilgi Teknolojileri

DDoS Mitigation ve Güvenlik Çözümleri

Sunucuza gelebilecek saldırılarda DDoS Mitigation koruma sistemimiz ile gelen saldırıları engelliyoruz. Gelişmiş analitik ile her lokasyondan gelen saldırı IP'lerini yavaşlatıp, engelliyoruz.
Rakipsiz Uzman Ekibimiz

Alanında uzman yetkili teknik destek ekibimizle satış öncesi ve satış sonrası tüm soru ve sorunlarınızı cevaplamaya hazırız. Sunucunuzda oluşacak teknik hatalarda hemen müdahale etmek üzere hazır bulunan teknik destek ekibimiz sunucu yönetim eğitimi almıştır. Sunucunuzda ya da web sitenizde oluşan hatalarda hemen bize ulaşarak destek isteyebilirsiniz. Sunucu yönetim konusunda üniversite eğitimi görmüş, ayrıca kendini bu konuda geliştirerek uzmanlaşmış teknik destek ekibimiz sizlere yardımcı olmaktadır.

M.A.C Bilgi Teknolojileri
M.A.C Bilgi Teknolojileri

Sunucu Monitörleme

Sunucu monitörleme hizmeti oldukça önemli ve gerekli bir hizmettir. Fiziksel sunucunuz, M.A.C Bilgi Teknolojileri teknik destek ekibi tarafından 7/24 izlenir, olağan dışı kaynak kullanımı olması durumunda veya herhangi bir sunucu servisinin düşmesi durumunda teknik destek ekibimizin size bilgi vermesini sağlayabilirsiniz.

M.A.C Bilgi Teknolojileri

M.A.C Bilgi Teknolojileri


Kullanım Koşulları

Tüm paketlerimiz için Hizmet Sözleşmesi'ne ek olarak aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

1- Sunucularımızda Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan, zararlı amaç taşıyan, telif haklarına ve sözleşmemize aykırı, bulunduğu sunucudaki diğer sitelere zarar verebilecek içeriklere izin verilmemektedir. Bu tarz siteler uyarı olmaksızı hemen kapılmaktadır!
2- Co-location (Sunucu Barındırma) hizmetleri dosya paylaşımı, veri deposu, yedekleme gibi web hosting kavramına aykırı düşecek amaçlar için kullanılamaz.
3- Paketler toplu / spam e-posta gönderimleri için kullanılamaz.
4- Ücretsiz site taşıma hizmeti için %100 taşıma garantisi verilememektedir.
5- Sistem kaynaklarının %25’i ya da daha fazlası paket özellikleri aksini söylemedikçe 90 saniyeden uzun süre kullanılamaz. Bu tür sorunlara yol açan birkaç faaliyet vardır. Bunlar arasında CGI ve PERL script’leri, FTP, PHP, ASP.NET, HTTP vb. yer alır.